تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


شب قدر  

بیست و یکم ماه مبارک رمضان .
از چند روز قبل تصمیم گرفتم برم حرم و شب قدر و شهادت حضرت علی (ع) رو در حرم آقا امام رضا (ع) باشم.دوس داشتم تنها باشم و در خلوط خودم .
با مدیریت هماهنگ کردم و زودتر از شرکت اومدم خونه. ی استراحتی کردم و یکم خوراکی ورداشتم و اومدم سمت حرم .
نماز مغرب و عشا رو ب جماعت و در صحن آزادی خوندم . بعد از نماز مغرب رفتم داخل و از نزدیک ی سلام و عرض ادبی کردم ب آقا و رفتم توی صحن انقلاب .
حدود دویست متری از پنجره پولاد و روبروی گنبد طلا ن

ادامه مطلب  

 

  ‌ ‌ باز امشب "لیله القدر" خداست
ذکر یارب یارب و ورد دعاست...
گاه استغفار و دل لرزیدن است...
گاه توبه گاه "آمرزیدن" است...
گاه عجز و التماس و هم نیاز...
روبه درگاه کریم چاره ساز...
گاه جوشن خوانی شب تا سحر...
بارش باران اشک ازچشم تر...
پس به وقت ابتهال وحال زار...
یاد کن از این "حقیر بیقرار"...
التماس دعا از شما خوبان خدا

ادامه مطلب  

اعمال شب های قدر  

اعمال شب‌های قدر بر دو نوع است: اعمالی که در هر سه شب انجام می‌ شود و به اعمال مشترک معروف است و اعمالی که مخصوص هر یک از شب‌های مبارک نوزدهم، بیست و یکم و بیست ‌و سوم است.
اعمال مشترک:
۱) غسل کردن که بهتر است مقارن غروب آفتاب غسل کرده و نماز عشا با غسل خوانده شود. ۲) خواندن ۲ رکعت نماز که در هر رکعت بعد از حمد، هفت مرتبه سوره‌ی توحید را خوانده و بعد از نماز هفتاد مرتبه گفته شود: اَستَغفُرِاللهَ وَ اَتوبُ اِلَیهِ. ۳) قرآن مجید را باز کرده و در مقا

ادامه مطلب  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

              
                                  shohadagerash.blogfa.com

تیمها
بازی
برد
مساوی
باخت
زده
خورده
تفاضل
امتیاز

۱.هلال احمر           f
   ۸
  ۷
     ۱
    ۰ 
  ۲۹
     ۴
    ۲۵
   ۲۲

۲.جوشن                c
   ۸
  ۶
     ۲
    ۰
  ۱۹
     ۱
    ۱۸
   ۲۰

۳.گراش جوان       s
   ۸
  ۵
     ۲
    ۱
  ۲۰
     ۱۵
    ۵
   ۱۷

۴.شهدا                   h
   ۸
  ۴
    ۱
    ۳
  ۱۷
     ۱۲
    ۵
   ۱۳

۵.شاهین                o
   ۸
  ۲
    ۲
    ۴
  ۱۶
     ۱۸
    ۲-


ادامه مطلب  

« إِنَّا أَنْزَلْنَاهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ »  

شب قدر ، شبِ میهمانی رازها است  چگونه خواب، سرزمین چشم‏هایم را فتح كند، وقتی كه به استقبالِ واژگانِ نور می‏روند؟!  شب قدر،  پنجره‏ ها ستاره می‏چینند تا جوشن‏ كبیر، با تمام عظمتش آغاز شود، باران خواهد گرفت ... شب قدر، شب یلدایِ روح است؛ یلدایی كه مقیاسش زمینی نیست یلدایی كه هیچ یلدایی به ارزش یك ساعت آن هم نمی‏رسد حال آنكه هم‏وزن هزار ماه است شب قدر، تمام فرشتگان آسمان، با كسی كه قرارِ زمین است وعده دیدار دارند. چه بزمی است در زمین و چه ش

ادامه مطلب  

تقدیم به همه هموطنان گرامی  

بنام اهورای دین بهین بنام شهیدان ایران زمین
بنام کیومرس اول بشر که نسل بشر را ز او شد ثمر
به جمشید و کوروش به آرش قسم به آیین پاک سیاوش قسم
به نام بزرگی چو شه داریوش به شمشیر نادر،شه سخت کوش
به خون ابومسلم و مازیار به معراج ارداویراف در بهار
به آتش که دل ها ازو روشن است به تیری که چاره به هر جوشن است
به زرتشت والا و نیکو سرشت به مانی که دین را چه والا نوشت
به پندار نیک و به گفتار نیک به کردار نیک و به رفتار نیک
به رستم  که ایران ز وی زنده شد به خون

ادامه مطلب  

من خر  

تو ماشین نشستم منتظرم ماشین گرم شه . دارم از مه ای که تو هواست لذت میبرم. عاشق صبحهای سرد پاییز و زمستونم. 
همسر پریشب برگشت. الحمدلله خیلی حال روحش بهتر بود و من بابت این موضوع خوشحالم. 
خونه مرتب و تمیز رو که دید کلی شاد شد . با اینکه نتونسته بودم تموم ریزه کاریایی که دلم میخاست رو انجام بدم اما روی هم رفته عملکردم به چشم اومد.
بنا به درخاستم برام یه کفن جوشن کبير آورده بود و یه قواره چادری. ده بیست تا هم شال رنگی آورده که بابت تبرک به دخترا بده

ادامه مطلب  

دعای ربانی چیست.  

دعاي ربانی
پس‌ شما به‌ اینطور دعا كنید: “ای‌ پدر ما كه‌ در آسمانی‌، نام‌ تو مقدّس‌ باد.  ۱۰ ملكوت‌ تو بیایـد. اراده‌ تو چنانكه‌ در آسمان‌ است‌، بر زمین‌ نیز كرده‌ شود.  ۱۱ نان‌ كفاف‌ ما را امروز به‌ ما بده‌. ۱۲ و قرض‌های‌ ما را ببخش‌ چنانكه‌ ما نیز قرضداران‌ خود را می‌بخشیم‌.  ۱۳ و ما را در آزمایش‌ میاور، بلكه‌ از شریر ما را رهایی‌ ده‌. زیرا ملكوت‌ و قوّت‌ و جلال‌ تا ابدالا´باد از آن‌ تو است‌، آمین‌.”
 

ادامه مطلب  

دعای عشرات  

از امروز همه هر شب دعاي عشرات را که در مفاتیح هست بخوانیم.یعنی اول خودم را می گویم که دعاي عشرات را بخوانم این دعا را بسیار دوست دارم اگرچه نتوانسته ام آنطور که دلم میخواهد هرشب وهرصبح بخوانم .اما آنقدر این دعا را دوست دارم که اینجا مینویسم برای دل خودم که خسته است وبرای شما هم نه بعنوان نصیحت.بلکه بعنوان اینکه کمی قلبهای خسته مان آرام تر شود کمی ازدنیا دورترشویم هرشب تا جایی که میشود حتما دعاي عشرا ت را خودم بخوانم شما هم بخوانید .این دعا راب

ادامه مطلب  

سال روز کوروش کبیر  

 
میگن ایرانیا حافظه تاریخی ندارن، به نظرم عبارت غلطیه، باید گفت ایرانیا حافظه "کوتاه مدت" تاریخی ندارن،2500 سال پیش رو خوب یادشونه، اما چهار،هشت، یا دوازده سال گذشته رو یادشون نمیاد، کلا با مضرب چهار مشکل دارن.
 
 
روز کوروش کبير مبارک!

ادامه مطلب  

آخرين اخبار از ساخت فيلم كوروش كبير  

مسعود جعفری جوزانی کارگردان سینما در خصوص آخرین وضعیت ساخت پروژه «کوروش کبير» گفت: دکتر معتمدی به اتفاق گروه بزرگی در حال انجام آرت بوک هستند که رو به اتمام است. اصغر نژاد ایمانی نیز با آن‌ها همکاری می‌کند.وی افزود: تابلوهای فراوانی از آن فضا و قصرها درست شده که سه بعدی می‌شود. با این تفاسیر فکر می‌کنم آرت بوک تا پایان اردیبهشت به پایان برسد.جوزانی درباره لوکیشن این فیلم سینمایی گفت: از سویی در حال تصمیم گیری برای انتخاب شهر و یا استانی هس

ادامه مطلب  

دعای ربانی چیست؟  

 
دعاي ربانی
پس‌ شما به‌ اینطور دعا کنید: “ای‌ پدر ما که‌ در آسمانی‌، نام‌ تو مقدّس‌ باد.  ۱۰ ملکوت‌ تو بیایـد. اراده‌ تو چنانکه‌ در آسمان‌ است‌، بر زمین‌ نیز کرده‌ شود.  ۱۱ نان‌ کفاف‌ ما را امروز به‌ ما بده‌. ۱۲ و قرض‌های‌ ما را ببخش‌ چنانکه‌ ما نیز قرضداران‌ خود را می‌بخشیم‌.  ۱۳ و ما را در آزمایش‌ میاور، بلکه‌ از شریر ما را رهایی‌ ده‌. زیرا ملکوت‌ و قوّت‌ و جلال‌ تا ابدالا´باد از آن‌ تو است‌، آمین‌.

ادامه مطلب  

مراسم دعای ندبه در مصلی شهرک قدس تفت برگزار شد  

 یکی از زیباترین اعمال روز جمعه می توان به خواندندعاي ندبه اشاره کرد و مصلی شهرک قدس تقت از جملهمسجد ها و تنها مصلی این شهراست که هرهفته دعاي ندبهدر صبح روزجمعه با حضورجمعی از مردم دراین مصلیبرگزارمی شود و این مراسم نیزحال وهوای خاصی داردگزارش تصویری دعاي ندبه 28 آبان مصلی شهرک قدس تفت : ....     

ادامه مطلب  

بي‌اعتمادي به دشمن  

بیست‌و‌دومین همایش سراسری فرماندهان سپاه در حالی روز گذشته به کار خود پایان داد که شرکت‌کنندگان در آن، میهمان فرمانده معظم کل قوا بودند. حکیم فرزانه انقلاب اسلامی در این دیدار همچون سال‌های گذشته مطالب بسیار مهم و ارزشمندی را خاطرنشان کردند که توجه به آن می‌تواند راهبردی برای تحول در سپاه و نقش‌آفرینی آن در حرکت جمهوری اسلامی در مسیر پیشرفت و تعالی و ساختن تمدن اسلامی به شمار آید.
معظم‌له سپاه را «سنگر مستحکم انقلاب» و «عنصر شاخص دفا

ادامه مطلب  

اگر دعا یتان مستجاب شده مواظب سه حالت باشید  

اول : ان که عجب نکنی ونگوییمن معلوم میشود ادم خوبی هستم که دعايم مستجاب شد زیرا عجب وخودپسندی باعث فسادعمل وغلبه شیطان است.                                                                                               دوم: شکر و حمدخدا نمایی که تفضل کرد بر تو به اجابت دعاي تو بلکه مستحب است دو رکعت نماز شکر بجا اوری  سوم: همین که دعاي تو مستجاب شد ترک دعا نکنی وباز در خانه خدا بروی تا بیگانه نشوی ودروقت حاجت خواستن دوباره اشنا باشی. 

ادامه مطلب  

اگر دعا یتان مستجاب شده مواظب سه حالت باشید  

اول : ان که عجب نکنی ونگویی من معلوم میشود ادم خوبی هستم که دعايم مستجاب شد زیرا عجب وخودپسندی باعث فسادعمل وغلبه شیطان است.
دوم:شکر و حمدخدا نمایی که تفضل کرد بر تو به اجابت دعاي تو بلکه مستحب است دو رکعت نماز  شکر بجااوری .
سوم: همین که دعاي تو مستجاب شد ترک دعا نکنی وباز در خانه خدا بروی تا بیگانه نشوی ودروقت حاجت خواستن دوباره اشنا باشی. 

ادامه مطلب  

فرازهایی از دعای امام سجاد(ع)با ماه رمضان  

فرازهایی از دعاي وداع امام سجاد(ع) با ماه رمضان: بدرود ای بزرگترین ماه خداوند و ای عید اولیای خدا… بدرود ای ماه دست یافتن به آرزوها… بدرود ای یاریگر ما که در برابر شیطان یاریمان دادی… بدرود ای که هنوز فرا نرسیده از آمدنت شادمان بودیم و هنوز رخت برنبسته از رفتنت اندوهناک.

ادامه مطلب  

فرازهایی از دعای امام سجاد(ع)با ماه رمضان  

فرازهایی از دعاي وداع امام سجاد(ع) با ماه رمضان: بدرود ای بزرگترین ماه خداوند و ای عید اولیای خدا… بدرود ای ماه دست یافتن به آرزوها… بدرود ای یاریگر ما که در برابر شیطان یاریمان دادی… بدرود ای که هنوز فرا نرسیده از آمدنت شادمان بودیم و هنوز رخت برنبسته از رفتنت اندوهناک.

ادامه مطلب  

جهاد کبیر...  

جهاد کبير ،سخت نیست، اما نمیدانم چرا مسئولان ما آن را تمام و کمال اجرا نمی کنند. اقتدار حقیقی کشور و جهادِ کبير، راهی است که باید طی شود تا:
-اهداف انقلاب پایمال نشود
-حیات نظام جاودان شود
-پیشرفت نظام تحقق یابد 
جهاد کبير سخن من نیست؛ سخنیست از رهبرمان. جهاد کبير یعنی تبعیت نکردن از دشمن. شما بزرگواران در عرصه سیاست، دین و مذهب، اقتصاد و سایر زمینه ها، هر یک به سهم خود نباید اجازه دهید تا دشمن نفوذ کند یا به عبارتی کاری کند که ما تبعه آن شویم

ادامه مطلب  

بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار؛  

13 آبان، فرصتی برای جهاد کبير و "نه" بزرگ ملت ایران به آمریکاستستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت 13 آبان روز مبارزه با استکبار، بیانیه‌ای صادر کرد. ؛ ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای با گرامیداشت 13 ابان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را فرصتی برای «جهاد کبير» و نمایش «نه» بزرگ ملت ایران به آمریکا و شبکه پلید سلطه و استکبار دانست.

ادامه مطلب  

تغییر زمان و کلاس دو درس رشته جغرافیا  

زمان و مکان واحد درسی مدیریت شهری و جغرافیای جمعیت ایران به این شکل تغییر یافت:
مدیریت شهری                      آقای کبير کوهی           3شنبه ها کلاس 9        ساعت 11:30تا13
جغرافیای جمعیت ایران             آقای کبير کوهی           3شنبه ها کلاس 9        ساعت 11:30تا13
 
لازم به ذکر است تاریخ برگزاری کلاس ها تغییری نکرده است

ادامه مطلب  

برگزاری مراسم دعای عرفه در حرم امامزاده ابراهیم علیه السلام شهر کامفیروز  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد برگزاری نماز جمعه کامفیروز مراسم پرفیض دعاي عرفه  در بعداظهر روز عرفه همزمان با سراسر کشورهای مسلمان  جهان در  حرم  امام زاده ابراهیم علیه السلام برگزار گردید  وابتدا امام جمعه موقت کامفیروز  حاج  آقا خوشبویی پیرامون روز عرفه واعمال این روز بزرگ سخنانی را ایراد نمود وسپس دعاي عرفه توسط حاج آقا خوش بویی ودیگر مداحان قرائت گردید  

ادامه مطلب  

تک بیت زیبا برای تو  

مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب/ در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
 
نمیدونم بازم به وبلاگ سر میزنی و میای یا نه اما گفتم یه حالی ازت پرسیده باشم و بدون همیشه یادتم و دعاي اول بعد بیداری و قبل خواب و سر نمازم شمایی و دعاي سلامتی و عزت و آبروت

ادامه مطلب  

به میزبانی پایگاه مقاومت شهید تندگویان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه یزد،دعای روح بخش ندبه گلز  

دعاي ندبه این هفته گلزار شهداء به میزبانی پایگاه مقاومت شهید تندگویان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه یزد برگزارشد

 
به گزارش روابط عمومی  منطقه یزد : در آخرین جمعه از ماه ذالحجه دعاي روح بخش ندبه ،به همت پایگاه مقاومت شهید تندگویان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه یزد وهیئت رزمندگان اسلام  در گلزار شهدای خلدبرین یزد برگزارشد .

این مراسم معنوی  با حضور مدیریت  وکارکنان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی وخانواده معزز شهداء واقشار مردم

ادامه مطلب  

دعاب ندبه حسینه شهید هادیان  

تصاویر مراسم قرائت دعاي ندبه هیئت قمر بنی هاشم(ع) کوهدشت
به گزارش «کانون سبحان» مراسم پرفیض قرائت دعاي پرفیض ندبه به همت هیئت قمر بنی هاشم (علیه السلام ) کوهدشت برگزار شد. عکاس: حمید آدمی – کانون سبحان  

به گزارش «کانون سبحان» مراسم پرفیض قرائت دعاي پرفیض ندبه به همت هیئت قمر بنی هاشم (علیه السلام ) کوهدشت برگزار شد.
عکاس: حمید آدمی – کانون سبحان
 
 
کلمات کلیدی: تصاویر قرائت دعاي ندبه هیئت قمر بنی هاشم(ع) کوهدشت

ادامه مطلب  

قصه‌ی امیر  

آیا امیر
با دار و دسته‌ی چاقو چه می‌کند؟
بی‌هوده بود و شاه مست کرده بود و تنها امیر رگ داشت
پس تنها قتل عامت کردند
جلیقه‌ی ضدنجات پوشیدی و تن دادی به تبر
پزشکان حاذق برآنند
-با روپوش‌های بلندِ سفید –
که اهدای خون به پایتخت الزامی بود و البته شاه‌رگ نداشت
سپس فردا شد
شقیقه‌های شاه تیغ کشید از شب قبل
مفتشان مخنث خبر آوردند
رگ‌برگ‌های درختان باغ قرمز شده
و مویرگ‌ها در خون تپیده
شاه شخصا به باغ سر زد
روی دست درختان نوشته بود:
امیر
کبير
امیر


ادامه مطلب  

برگزاری مراسمات دعای کمیل در آقابزرگی  

""دعاي کُمَیل دعايی است از حضرت علی(ع) که کمیل بن زیاد نخعی روایت کرده است. این دعا مشتمل بر مضامین بلند و متعالی در شناخت خداوند و درخواست بخشش گناهان است. علامه مجلسی دعاي کمیل را بهترینِ دعاها دانسته است. این دعا از دعاهای رایجی است که شیعیان در شب نیمه شعبان و شب‌های جمعه می‌خوانند.""
در باب فضیلت دعاي کمیل احادیث و روایات بیشماری وجود دارد.این سنت حسنه در تمام شهرهای کشور ما و در شب های جمعه برگزار میشود، مدتی است که مردم روستا نیز تصمیم گ

ادامه مطلب  

دعای شماره 193  

☘☘☘☘☘ذکر یونسیه و برآورده شدن حاجت و رها شدن از غم / سفارش آیت الله بهاء الدینی
حضرت امام صادق (ع) می فرماید : حیرانم از کسی که محزون است ، ولی به گفتن این قول خداوند « لا اِلهَ اِلّا اَنتَ سُبحانَکَ اِنِّی کُنتُ مِنَ الظّالِمین » پناه نمی برد . زیرا خودم از خداوند عزوجل شنیدم که پس از آن می گوید : « پس دعاي او را برآورده کردیم و او را از اندوه رهانیدیم و مومنان را نیز چنین نجات دهیم . »

ادامه مطلب  

دعای توسل  

دعاي توسل این هفته درمنزل حاج اسمائیل نوورزی برادر شهید خلیل نوروزی برگزار شد. دراین مراسم معنوی آقایان حاج مهدی ولی زاده و حسین فلاح و امیرمحمد طهماسبی از بسیجیان این شهرک دعاي توسل را قرائت و آقای حمیدرضا رحیمی مداحی و مرثیه سرائی نمود که از همه این عزیزان نهایت تقدیر را دارد.
دعاي توسل در سه شنبه آینده در منزل آقای حجت اله طهماسبی برگزار خواهد شد.
درضمن از یکی از خواهران بزرگواری که با اعلام نظر سازنده خود ما را به یک موضوع اساسی رهنمون ک

ادامه مطلب  

دعای جدید  

حقیقتش از رفتن به روضه دیشب هدف خاصی نداشتم، شاید همون تکرار نوستالژی‌های کودکی و دیدن دوستای قدیمی.
با وجود اینکه مامانم از سخنران تعریف میکرد خیلی هم به یه سخنرانی خوب امیدوار نبودم و فقط 5 دقیقع گوش دادن کافی بود تا نشون بده پیش بینی درستی داشتم اما خب برای جلای روحمم شده تن دادم به گوش کردن به سخنرانواقعیتش از بقیه سخنرانی هایی که قزوین رفته بودم کمی بهتر بود اما حرف جدیدی هم برای گفتن نداشت
ولی وسط حرفاش یه چیزی گفت که واقعا تکونم داد،

ادامه مطلب  

دعای روز اول ماه رمضان  

 
دعاي روز اول ماه رمضان:
اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِی فِیهِ صِیَامَ الصَّائِمِینَ
وَ قِیَامِی فِیهِ قِیَامَ الْقَائِمِینَ وَ نَبِّهْنِی فِیهِ عَنْ نَوْمَةِ الْغَافِلِینَ وَ هَبْ
لِی جُرْمِی فِیهِ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ وَ اعْفُ عَنِّی یَا عَافِیا عَنِ الْمُجْرِمِینَ

ادامه مطلب  

دعای شماره 195  ادامه مطلب  

وصف مولا  

اشک می‌بارید از چشمان سلمان مثل ابرگفت من یک قطره‌ام پیش تو ای دریای صبر!
 
ای خوشا «اللهُ نور»ی که توای پروانه‌اشخوش به حالش که تو دنیا آمدی در خانه‌اش
همچنان از طرح آنروزم پشیمانم هنوز آنهمه خندق چرا کندیم؟ حیرانم هنوز
در سپاه ما مگر آنروز شیر حق نبودحاجتی دیگر به حفر آنهمه خندق نبود
خویش را در کام شیر انداخت او با پای خودتا پرید اینسو و جولان داد «عمرو عبدِوُد»
هی رجز می‌خواند و هی بی‌قراری می‌کنیوای از آن ساعت که تو قصد شکاری می‌کنی

ادامه مطلب  

........ نا امیدی گناه کبیره ست.. .  

از کجا انقدر مطمینی؟؟؟؟؟
خدای بالای سرمون...
همون خدایی که دعاي خیلیا رو مستجاب میکنه
خدای تو هم هست....
مثلا همین شوهر خواهرم
از بچگی به خواهرم علاقه داشت...
الان بیست و پنج سالش شده به عشقش رسید دو هفته پیش
خدا دعاي خیلیا رو مستجاب میکنه
خیلیایی که دیگه واقعا ناامید شدن....
شوهر خواهرم ۱۳سااال عاشق بود
باید ناامید میشد...؟!!
الان عشقش کنارشه... بغلشه....
همون خدایی که سیزده سال منتظرش گذاشت و دعاشو مستجاب نمیکرد....
بیا و ببین حالا چقدر خوشحالش کرده..

ادامه مطلب  

زندگی زیباست اگر...  

نمک زندگی..
مرد و زن نشسته اند دور سفره،مرد قاشقش را زودتر فرو می برد توی کاسه سوپ وزودتر می چشد طعم غذا را و زودتر می فهمد دست پخت همسرش بی نمک است.اما زن چشم دوخته به او تا مهر تایید آشپزی اش را از چشمهای مردش بخواند و مرد که این قاعده را خوب بلد است،لبخندی می زند و می گوید :"چقدر تشنه ام"
زن بی معطلی بلند می شود و برای رساندن لیوانی آب به آشپزخانه می رود.سوراخ های نمکدان سر سفره بسته است وبه زحمت باز می شود وتا رسیدن آب فقط به اندازه پاشیدن نمک ت

ادامه مطلب  

 

از کوروش کبير پرسیدند:
قصر شما دو راه پله دارد ، یکی از آنها بیست پله دارد و دیگری نوزده پله دلیل این امر چیست؟
کوروش پاسخ داد:
آن راه پله که نوزده پله دارد برای ورود و خروج کسانیست که از خارج ایران به دیدارمان آمده اند.
و آن راه پله که بیست پله دارد برای ورود و خروج مردمان ایران زمین است.
کوروش گفت به این دلیل ایرانیان از این راه پله استفاده میکنند چون ایرانیان همواره یک پله از دیگران بالاترنند.
به افتخار هرکسی که ایرانیه
زادروز پدر ایران زمین.

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام